Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 00:00

Mäsokombinát odrazil ďalší návrh na konkurz

Okresný súd v Prešove opätovný návrh firmy Fromex zastavil.

Mäsokombinát Mecom
Zdroj: TASR/M. Kapusta

Nateraz posledný konkurzný návrh na spoločnosť Mecom Group patriacej finančníkom z Penty podala ešte vlani v lete bratislavská spoločnosť Fromex. Za ňou stojí Stanislav Žiaran. Konkurzné konanie prešovský súd síce zastavil ešte v júli 2018, ale Fromex uspela na Krajskom súde v Košiciach so svojím odvolaním. Opätovný verdikt prvostupňového súdu však znie rovnako.


„Okresný súd Prešov vo veci veriteľa Fromex o návrhu na vyhlásenie konkurzu na majetok dlžníka Mecom Group návrh zamieta,“ uvádza vo svojom stredajšom rozhodnutí sudca Tomáš Novák. Ten v uznesení považuje pohľadávku Žiaranovej firme za spornú. Firma Fromex obchodným partnerom producenta mäsových pochutín nikdy nebola. Majiteľom osemtisícovej pohľadávky voči Mecom Group sa stala na základe jej postúpenia od spoločnosti Veraz. „Súd dospel k záveru, že návrh na vyhlásenie konkurzu je potrebné zamietnuť, a to z dôvodu nedostatku aktívnej vecnej legitimácie navrhovateľa na podanie návrhu a zároveň aj osvedčenia platobnej schopnosti dlžníka,“ zdôvodňuje svoj rozhodnutie Novák.

Vraj sú terčom organizovanej skupiny
Stanislav Žiaran tvrdí, že jeho firma právami na podanie konkurzného návrhu disponuje. Pohľadávky firmy vo výške necelých deväťtisíc eur voči mäsokombinátu sú podľa neho v poriadku – platné a vym

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.