Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2019, 00:00

Arca tlačí do konkurzu obchodníka s naftou

Finančná skupina si voči firme bývalého šéfa Devín banky Ľubomíra Kanisa uplatňuje nároky na zhruba 3,5 milióna eur.

Arca tlačí do konkurzu obchodníka s naftou
Zdroj: MG Logistic

Iba vlani v máji si bývalý šéf Devín banky Ľubomír Kanis od srdca vydýchol. Po dvanástich rokoch trestného stíhania ho totiž spolu s ďalšími topmanažérmi banky, ktorá deblokovala ruský dlh vo výške 1,7 miliardy dolárov, senát Špecializovaného trestného súdu oslobodil. Šlo o ostro sledovanú kauzu, v ktorej bola skupina finančníkov z Devín banky obvinená zo sprenevery, tunelovania a úverových podvodov. Bankár Kanis pritom v apríli 2018 vstúpil ako 100-percentný majiteľ do problémového veľkoobchodníka s pohonnými látkami MG Logistic.


Firma aktuálne znova zápasí s existenčnými problémami. Kanisov zvolenský biznis s motorovou naftou totiž aktuálne posiela do konkurzu obchodník s pohľadávkami z portfólia finančnej skupiny Arca. „Okresný súd Banská Bystrica v právnej veci navrhovateľa – veriteľa Blackside začína konkurzné konanie voči dlžníkovi MG Logistic,“ konštatuje v rozhodnutí sudkyňa Zuzana Antalová. Obchodník s pohľadávkami Blackside, spadajúci pod hlavičku Arca Investments, si voči zvolenskému veľkoobchodníkovi s motorovou naftou uplatňuje nároky za zhruba 3,5 milióna eur. Ich pôvodným majiteľom bola talianska banková skupina UniCredit, ktorá MG Logistic úverovala.


Ozdraveniu nepomohlo ani škrtanie dlhov
V roku 2016 sa však banka svojej nehnuteľnosťami zabezpečenej pohľadávky vo výške približne 3,5 mi

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.