Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.04.2019, 00:00

Bilas zatiahol Lučivnú do podivných obchodov

Najväčšie detské kúpele v strednej Európe, Kúpele Lučivná, sa dostali do centra podozrivých obchodov.

Bilas zatiahol Lučivnú do podivných obchodov
Zdroj: Peter Mayer

Kúpele Lučivná, ktoré vlastní prešovský podnikateľ Rastislav Bilas, sa zamotali do transakcií pripomínajúcich úverové podvody vo vytunelovanej českej nebankovke. Tento prípad HN rekonštruujú na základe dokumentácie, ktorou redakcia disponuje k prípadu neuskutočneného predaja lukratívnych tatranských nehnuteľností.

Zo zistení HN vyplýva, že ako kľúčový sprostredkovateľ okolo nesplatených pôžičiek v pozadí českých spoločností Apatit a Ilanove, namočených do údajného tunelovania českej nebankovej spoločnosti Metropolitní spořitelní družstvo, vystupuje prešovský podnikateľ Peter Leškovský. Leškovský na otázky HN týkajúce sa jeho neštandardných podnikateľských aktivít neodpovedá.

Rastislav Bilas, ktorého Slovensko spoznalo ako projektového manažéra z emisnej kauzy Interblue Group, tvrdí, že jeho kúpeľná firma sa takmer stala obeťou úverového podvodu. Ak by totiž česká firma Ilanove nebankovú pôžičku nesplatila, Kúpele Lučivná by prišli o lukratívne nehnuteľnosti pod Tatrami.

Kúpele predával

Píše sa rok 2013 a detská liečebňa s rozľahlým areálom v podhorí Vysokých Tatier pri obci Lučivná je na predaj. Nového majiteľa jej už nejaký čas hľadá východniar Rastislav Bilas, ktorý cez svoju firmu BTS Consult v tom čase v spoločnosti Kúpele Lučivná vlastní takm

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.