Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2019, 00:00

Známi slovenskí hokejisti narazili v biznise. Ich projekt skončil krachom

  • Prípravy na športový dôchodok popradským hokejistov nevyšli.
  • V skrachovanom projekte Active Zone Poprad chceli zúročiť svoje hokejové skúsenosti a odovzdávať ich športujúcej mládeži.
Známi slovenskí hokejisti narazili v biznise. Ich projekt skončil krachom
Zdroj: HN/Marek Nemec

Výstavbu športovo-hokejového komplexu Active Zone na okraji Popradu rozbehli popradskí hokejisti so skúsenosťami z kanadsko-americkej NHL Ľuboš Bartečko a Radoslav Suchý ešte koncom roku 2013.

Už o rok sa však stavba multifunkčného areálu so samostatnou hokejovou a športovou halou, detským svetom i ďalšími športoviskami vrátane fitness a wellness centra s hotelom a reštauráciou zasekla.

Príčinou boli financie. Investíciu plánovali hráči v tom čase obliekajúci dres HK Poprad pokryť z vlastných zdrojov. Pôvodný odhad nákladov sa však veľmi rýchlo ukázal ako nereálny. Stavba komplexu sa preto zastavila. V súčasnosti je definitívne jasné, že firma Popradčanov hokejový Active Zone nedokončí.

„Okresný súd Prešov v právnej veci navrhovateľa – dlžníka Sport Project – začína konkurzné konanie na majetok dlžníka,“ konštatuje v rozhodnutí sudkyňa Alena Paveleková.

Riadený bankrot športovej spoločnosti prichádza po tom, čo pod ťarchou dlhov prišla Sport Project verdiktom popradského súdu o svoje jediné aktívum – rozostavaný športový komplex. Oň sa s hokejistami súdila stavebná firma Keraming z Trenčína, ktorá bola generálnym dodávateľom stavby rezortu Active Zone.

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.