Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2019, 00:00

Fit UP! odvracia krach. Dobehla ho expanzia

Jedna z najväčších sietí fitnescentier na Slovensku sa zachraňuje škrtaním starých dlhov.

Fit UP! odvracia krach. Dobehla ho expanzia
Zdroj: Fit Up!

Svoje prvé fitnescentrum otvárala v súčasnosti jedna z najväčších sietí na Slovensku v roku 2013. Bratislavčanov oslovovala novým konceptom podobným známej leteckej spoločnosti Ryanair. Lacný palubný lístok, teda permanentka, osloví širokú klientelu, všetko ostatné je však spoplatnené extra sadzobníkom – napríklad uterák, založenie klubového účtu či kladka na skrinku. Odvtedy sa medzinárodná nízkonákladová sieť Fit Up! rozrástla na sedem pobočiek. Tri má v hlavnom meste Slovenska a po jednej v Trnave, Žiline, Prahe a Ostrave. Spoločnosť Uppsala z Trnavy, ktorá stojí za projektom Fit Up!, však dobiehajú staré dlhy. Tie aktuálne rieši ozdravením svojho biznisu cez reštrukturalizáciu, ktorú jej trnavský súd povolil ešte vlani v novembri. „Dôvodom sú vysoké investičné náklady súvisiace s expanziou a z nich plynúce vysoké prevádzkové náklady, a tým i zadlženie našej spoločnosti,“ vysvetľuje pre HN príčiny jeden z konateľov spoločnosti Uppsala Daniel Čapičík.

V Bratislave nahustená konkurencia
Za ná

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.