Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2019, 00:00

Podolákov futbalový klub chce škrtať dlhy

FC VSS Košice patril k stáliciam najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. Predvlani formálne skrachoval, teraz sa chystá na ozdravenie.

Podolákov futbalový klub chce škrtať dlhy
Zdroj: Archív HN

Košický futbalový klub FC VSS Košice v lete 2017 šokoval športovú verejnosť na Slovensku. Napriek tomu, že jeho mladý káder zvíťazil v druhej lige a vybojoval tak postup do najvyššej súťaže Fortuna ligy, realita bola diametrálne odlišná. Košický podnikateľ Blažej Podolák – prezident klubu, mecenáš a majiteľ FC VSS Košice v jednej osobe – vtedy totiž ohlásil koniec vrcholového futbalu v Košiciach.

„Oznamujeme vám, že klub FC VSS Košice, a. s., nepodá prihlášky na ďalšiu sezónu ani na jedno mládežnícke mužstvo, ako aj A mužstvo seniorov. To znamená, že k 30. 6. 2017 ukončuje svoju športovú činnosť a keďže je to obchodná spoločnosť, bude pokračovať v zmysle Obchodného zákonníka,“ oznámil Podolák v písomnom stanovisku na klubovom webe.


Správa sa dotkla všetkých 480 kmeňových hráčov klubu, ktorí sa potom rozpŕchli ku konkurencii. Finančná situácia košických futbalistov bola už v tom čase neúnosná. Manažment klubu sa dlhodobo sťažoval na nezáujem sponzorov.

V kolónke výsledok hospodárenia firmy FC VSS Košice za upl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.