Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2019, 00:00

Najvyšší súd sa sťahuje z rezortu spravodlivosti

Sudcovia sa dočasne presťahujú do vynovenej budovy v srdci bratislavského Starého Mesta.

Najvyšší súd sa sťahuje z rezortu spravodlivosti
Zdroj: Google Street View

Ministerstvo spravodlivosti sa koncom roka definitívne presťahuje ako podnájomník do budovy Výskumného ústavu zváračského. Dlhoročnému spoločnému spolužitiu s Najvyšším súdom pod jednou strechou v budove na Župnom námestí tak bude definitívne koniec. Nehnuteľnosť, v ktorej bolo pritesno úradníkom i sudcom, však čaká nákladná rekonštrukcia. Pripravovaná renovácia budovy na Župnom námestí preto z nej dočasne vyženie aj sudcov. Načas pôjdu do exilu. Presťahujú sa totiž do historickej nehnuteľnosti na Klobučníckej ulici 7 v bratislavskom Starom Meste. „V snahe o maximálne transparentné a efektívne nakladanie finančnými prostriedkami sme sa dlhodobo snažili nájsť vhodné priestory na činnosť kancelárie a Najvyššieho súdu počas obdobia rekonštrukcie budovy na Župnom námestí. Toto riešenie považujeme za mimoriadne efektívne v porovnaní s možnosťami nákladného prenájmu náhradných voľných priestorov,“ hovorí Zuzana Maslišová z Kancelárie Najvyššieho s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.