Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2019, 14:26 Aktualizované dňa 06.05.2019 o 15:32

Zlievareň Strnada a Beljajeva v Dubnici končí, o prácu príde 117 zamestnancov

V priebehu troch rokov končí už druhá zlievareň železničného magnáta Alexeja Beljajeva.

Zlievareň Strnada a Beljajeva v Dubnici končí, o prácu príde 117 zamestnancov
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Najprv v roku 2015 definitívne zbankrotovala prakovská železničná zlievareň Railway Casted Components. O výplaty a prácu vtedy prišlo okolo 400 ľudí z hladovej doliny Hnilca.

Po krachu spoločného podniku železničných magnátov Alexeja Beljajeva s Michalom Lazarom a ruských štátnych železníc v Prakovciach končí po troch rokoch prevádzky ich ďalšia zlievareň ZTS Metalurg v Dubnici nad Váhom.

Tú skupina Optifin Invest patriaca dvojici Beljajev – Lazar vlastní pol na pol s českou Czechoslovak Group zbrojára Michala Strnada. O prácu by v podniku malo prísť všetkých 117 zamestnancov.

Na prípad zatvorenia zlievarne redakciu HN ešte v piatok upozornili zamestnanci firmy. „Dôvodom zatvorenia ZTS Metalurg sú neuspokojivé hospodárske výsledky v spojení s existenciou duplicitných metalurgických kapacít v skupine,“ vysvetlil pre HN Andrej Čírtek, hovorca českej priemyselnej skupiny Czechoslovak Group.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.