Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2019, 00:00

Zubačka v Tatrách sa dočká rekonštrukcie. Za 18 miliónov eur

Modernizácia infraštruktúry pre zubačky bude stáť okolo 18 miliónov eur.

Zubačka v Tatrách sa dočká rekonštrukcie. Za 18 miliónov eur
Zdroj: TASR

Majstrovstvá sveta v klasických lyžiarskych disciplínach, ktoré hostili Vysoké Tatry v roku 1970, posunuli tatranský cestovný ruch o triedu vyššie. Športový „Areál snov“ na Štrbskom Plese nám závidel celý svet. Počas príprav na svetový šampionát sa v Tatrách dokopy preinvestovalo 1,6 miliardy československých korún. Postavili sa napríklad legendárne hotely FIS, Panoráma či Park-hotel. V Tatranskej Lomnici pribudol moderný obchodný dom Prior. Zo Starého Smokovca na Hrebienok jazdila úplne nová lanovka. Dokonca sa uvažovalo o výstavbe ultramoderného dopravného systému Alweg, na ktorý sa zbieral celý národ.

Sľúbenú závesnú dráhu Alweg síce Tatranci nikdy nevideli, ale medzi Tatranskou Štrbou a Štrbským Plesom vyrástla nová ozubnicová lanovka. „Zubačka“, ako sa päť kilometrov dlhej dráhe prezýva, sa teraz po takmer 50 rokoch dočká kompletnej renovácie. Železničiari ju odhadujú na 17,74 milióna eur bez dane.

„Predmetom zákazky je uskutočnenie stavebných prác – rekonštrukcia ozubnicovej trate v úseku Štrba – Štrbské Pleso vrátane staníc Štrba a Štrbské Pleso a zastávky Tatranský Lieskovec,“ uvádza štátny správca a manažér koľajníc Že

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.