Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2019, 00:00

Díler áut chce v Tatrách hľadať termálnu vodu

O skúšobný geotermálny vrt sa pokúsi jeden z najúspešnejších predajcov vozidiel na Slovensku priamo v Tatranskej Lomnici.

Díler áut chce v Tatrách hľadať termálnu vodu
Zdroj: Archív HN

V podhorí Vysokých Tatier sa síce nachádza viacero vrtov geotermálnej vody, priamo v jednej z tatranských osád však dosiaľ chýba. To sa v najbližších rokoch zmení. Na hľadanie teplej vody neďaleko centra Tatranskej Lomnice sa aktuálne chystá popradská spoločnosť Autonova. Ide o historicky jedného z najúspešnejších predajcov automobilovej značky Škoda na Slovensku. Práve Autonova, patriaca úspešnému podnikateľovi Miroslavovi Jevickému, zastreší hydrogeologický prieskumný vrt s hĺbkou do 500 metrov. „Hlavným cieľom prieskumu bude overiť možnosť zachytenia termálnej vody s predpokladanou ložiskovou teplotou od 20 do 25 stupňov Celzia a s predpokladanou výdatnosťou do 10 litrov za sekundu,“ uvádza spoločnosť Autonova v zámere predloženom úradom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Popradský díler automobilov značiek Škoda, Seat, Ford a Hyundai sa do vŕtania pustí na pozemkoch v Tatranskej Lomnici, patriacich svojmu majiteľovi Miroslavovi Jevickému. V lokalite, kde vznikne geotermálny vrt, stojí viacero nehnuteľností v jeho majetku. V jednej z nich podnikateľ pôvodom zo Spišskej Novej Vsi býva spoločne s rodinou. V ďalšej funguje turistická

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.