Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2019, 00:00

Slovenskí mafiáni si riešia osobné bankroty z väzenia

Inštitút osobného bankrotu využívajú i najväčší zločinci Slovenska.

Slovenskí mafiáni si riešia osobné bankroty z väzenia
Zdroj: Flickr/Dave Nakayama

Od marca 2017, keď štát výrazne zjednodušil pravidlá osobných bankrotov, akoby sa s nimi roztrhlo vrece. Za vyše dva roky skrachovalo na Slovensku zhruba 21-tisíc ľudí. A nájdeme medzi nimi aj najťažšie kalibre slovenského zločinu, ktoré sa zbavujú dlhov spoza mreží.

Bankrot spoza mreží

Jedným z nich je aj nájomný vrah mafie a špecialista na výbušniny Jozef Roháč. Napriek tomu, že na doživotie odsúdený Roháč si trest odpykáva vo väzení v Maďarsku, svoje oddlženie rieši cez Okresný súd Bratislava I. „Súd vyhlasuje konkurz na majetok dlžníka: Jozef Roháč, toho času vo výkone trestu odňatia slobody v Maďarskej republike – Szegedi Fegyház Es Börtön Szeged,“ konštatuje v rozhodnutí sudca Vladimír Sklenka.

Obávaného mafiánskeho zabijaka prezývaného Potkan zadržali vo februári 2011 na Slovensku na základe európskeho zatykača vydaného v Maďarsku za bombový útok na budapeštianskej ulici Aranykéz v roku 1998, ktorého cieľom mal byť vplyvný maďarský podnikateľ Tamás Boros, ktorý mal byť policajným informátorom. Rovnaký trest, teda doživotie, dostal Roháč za niekoľko vrážd aj na Slovensku.


Esá slovenského podsvetia

Údajný vrah Róberta Remiáša, známeho z kauzy únosu prezidentovho syna, však nie je jediným katom mafie, ktorý sa zbaví svojich záväzkov. Po osobnom bankrote totiž siahli ďalšie esá slovenského podsvetia. Obľúbený je najmä u členov odsúdeného gangu Sýkorovcov. Bankrotuje napr

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.