Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2019, 00:00

ČEZ prebral časť Lukešovej e-Dome

Pološtátny energetický gigant z Česka kupuje majoritu v spoločnosti veľkopodnikateľa známeho z IT biznisu.

ČEZ prebral časť Lukešovej e-Dome
Zdroj: HN Pavol Funtál

Koncom vlaňajška si kúpou teplární v Prešove a Nových Zámkoch pripísali tretiu najväčšiu transakciu v energetike na Slovensku. Dcéra českého pološtátneho obra ČEZ teraz pokračuje v expanzii na Slovensku. Najnovšie ČEZ Esco kupuje väčšinový, 51-percentný podiel, v poprednom poskytovateľovi komplexných služieb v oblasti energetických úspor a energetického manažmentu – spoločnosti e-Dome. „Vstup do spoločnosti pre nás znamená posilnenie našej pozície v energetických službách na Slovensku. Ide o kvalitnú firmu, v ktorej pracujú skutoční odborníci, a dobrú platformu pre náš ďalší rast v sektore úspor a energetického manažmentu,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti ČEZ Esco Kamil Čermák.

Predávajúcim je slovenský veľkopodnikateľ Peter Lukeš, ktorý stojí za IT firmami Ditec a Pixel Federation či developerskej skupiny Immocap. Lukeš si v spoločnosti e-Dome po predaji tesnej majority ponechá zostávajúcich 49 percent akcií. „Vzájomná spolupráca nám umožní rýchlejší rozvoj našich produktov a služieb na slovenskom trhu,“ uvádza doterajší jediný majiteľ poradenskej firmy e-Dome a jej predseda predstavenstva Peter Lukeš.


Znižovanie spotreby energií
Poskytovateľa energetických služieb Lukeš zakladal v roku 2010. Odvtedy sa firma podieľala na vyše 72 projektoch, vďaka ktorým klientom ušetrila ročne 8 200 megawatthodín energie a produkciu skleníkových plynov znížila o 1 760 ton za rok. Okrem štátu vypracovala projekty na zníženie e

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.