Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2019, 00:00

Křetínský rozvíja svoje investície do železníc

Logistická divízia energetického holdingu EPH Daniela Křetínského si pripisuje novú akvizíciu. Holding poškuľuje po ďalšej expanzii na Apeninskom polostrove.

Křetínský rozvíja svoje investície do železníc
Zdroj: Peter Mayer

Mimoriadne atraktívny železničný trh v Nemecku upútal pozornosť českého energobaróna Daniela Křetínského, ktorého rozvetvený holding EPH je naširoko rozkročený i na Slovensku. Cez svoju logistickú divíziu EP Logistics International kupuje sto percent akcií v nemeckej železničnej spoločnosti Locon Logistik & Consulting. Tá disponuje 30 lokomotívami a viac ako 250 nákladnými vagónmi. Logistická firma týždenne po koľajniciach prepraví okolo 50-tisíc ton tovarov a zamestnáva 150 ľudí. Okrem transportu nákladov prevádzkuje servisné centrum a dielne pre dieselové lokomotívy a prekladisko pre kontajnerové vlaky v Brandenbursku Locon.


„Akvizícia železničného prepravcu s licenciou pre Spolkovú republiku Nemecko bola jedným zo strategických cieľov a Locon sa tak po očakávanom schválení akvizície antimonopolným úradom stane jedným z kľúčových článkov ďalšieho rozvoja logistickej skupiny pod hlavičkou holdingu EPH,“ konštatuje hovorca Energetického

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.