Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2019, 00:00

Nemci investujú pri Prešove 10 miliónov

Firma z alpského mestečka Sonthofen vytvorí v novej fabrike v Haniske sto nových pracovných miest.

Nemci investujú pri Prešove 10 miliónov
Zdroj: BHS Sonthofen

Po trojnásobnom rozšírení fabriky v čínskom Tianjine a expanzii v Austrálii siaha nemecká priemyselná skupina po zvýšení svojich produkčných kapacít aj na starom kontinente. Svetový líder vo výrobe miešacích, drviacich, recyklačných a filtračných technológií totiž pripravuje výstavbu novej fabriky v priemyselnom parku Záturecká v Haniske pri Prešove. Spoločnosť BHS-Sonthofen so sídlom v alpskom mestečku Sonthofen neďaleko švajčiarsko-rakúskych hraníc investíciu na východe krajiny zatiaľ odhaduje približne na 10 miliónov eur. Nový závod dá prácu zhruba stovke ľudí.


„V záujme uspokojiť rastúci dopyt po svojich výrobkoch sa spoločnosť rozhodla postaviť ďalší výrobný závod, a to na Slovensku,“ uvádza novozaložená dcérska spoločnosť BHS-Sonthofen Slovakia v dokumentoch predložených úradom. Fabrika sa zameria na výrobu oceľových komponentov určených p

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.