Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2019, 00:00

Veľkopodnikateľ Fiľo rozširuje výrobu v závode na Horehroní. Investuje 20 miliónov eur

Najväčší slovenský hráč papierenského biznisu rozšíri výrobu v Brezne a vytvorí 130 pracovných miest.

Veľkopodnikateľ Fiľo rozširuje výrobu v závode na Horehroní. Investuje 20 miliónov eur
Zdroj: Pavol Funtál

Od presídlenia investičnej skupiny Eco-Investment veľkopodnikateľa Milana Fiľa z Ružomberka do Prahy, spúšťa jednu investíciu do papiernictva za druhou. Fiľova skupina spolu s najväčším výrobcom obálok v Európe, nemeckou skupinou Mayer-Kuvert, najnovšie preinvestuje vo fabrike Harmanec-Kuvert v Brezne 20 miliónov eur. „Budeme vyrábať ekologické tašky z papiera, predpokladáme ročnú produkciu okolo 350 miliónov kusov v objeme 40 až 50 miliónov eur,“ hovorí šéf a najväčší akcionár pražskej spoločnosti Eco-Investment Milan Fiľo. Investícia do nových výrobných hál a technológií sa sfinalizuje na budúci rok.


Najväčší hráč papierenského biznisu na Slovensku plánuje v breznianskom závode v Bujakove ponechať dosiaľ nosnú výrobu obálok. „Chceme udržať situáciu, aby sme tu vyrábali aj 1,7 miliardy obálok," dodáva Fiľo. Rozšírenie výroby o ekologické tašky z papiera prinesie 100 až 130 nových pracovných miest. Fabrika na obálky a tašky pritom v súčasnosti zamestnáva okolo 170 ľudí z Brezna a Horehronia.


Posledné štatistiky nezamestnanosti z apríla 2019 hovoria

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.