Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2019, 00:00

Mali vynoviť bratislavské Kamenné námestie. Napokon končia v konkurze

Firma Intermont sa pokúšala konkurzný návrh Sociálnej poisťovne zvrátiť neúspešným pokusom o reštrukturalizáciu.

Už roky mal v centre hlavného mesta stáť parkovací dom, ktorý mal vyrásť priamo pred dnes už bývalým obchodným domom Tesco pod Kamenným námestím. Dohodla sa na tom ešte v roku 2007 developerská firma Intermont podnikateľa Igora Balla s bratislavským magistrátom z čias primátora Andreja Ďurkovského. Developer však meškal s parkoviskom i revitalizáciou Kamenného námestia a radnici na čele s Milanom Ftáčnikom napokon v roku 2012 došla trpezlivosť.

Firme desaťročný kontrakt na prenájom pozemkov na námestí vypovedala a celý spor dokonca riešia súdy. Trojpodlažná podzemná garáž s takmer 300 parkovacími miestami však ostane iba na papieri. Spoločnosť Intermont totiž po prehratom boji o škrtanie svojich dlhov definitívne krachuje. „Okresný súd Banská Bystrica vyhlasuje konkurz na majetok dlžníka Intermont,“ konštatuje v uznesení sudkyňa Zuzana Antalová. Do konkurzu firma ide na návrh Sociálnej poisťovne. Tej Intermont aktuálne dlhuje takmer 440-tisíc eur. Ďalších 165-tisíc eur predstavuje sekera na zdravotnom poistení a pohľadávku vo výške necelých 409-tisíc eur vykazuje voči developerovi aj Finančná správa.Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.