Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2019, 00:00

Mraziarenské firmy z východu menia trh s potravinami

Najzdravšie firmy z Prešovského kraja si prebrali ocenenia HN Clubu.

Mraziarenské firmy z východu menia trh s potravinami
Zdroj: HN/Pavol Funtál

V Prešovskom kraji je možné nájsť hneď niekoľko firiem, ktoré síce rastú raketovým tempom, ale vlastný úspech ich nepredbieha. To znamená, že si napríklad udržujú primeranú mieru ziskovosti a rozumne investujú, aby ich expanzia pokračovala. V Prešovskom kraji pritom do pätice víťazných patria až dve spoločnosti z potravinárskeho biznisu, na Slovensku ťažko skúšaného. Obe sa venujú výrobe mrazených polotovarov, každá však spadá do iného segmentu, a tak si v podnikaní priamo nekonkurujú. Reč je o popradskom výrobcovi mrazených múčnych a obaľovaných jedál HO&PE Family a o prešovskej pekárni Frost.


Práve tieto firmy obsadili prvé a druhé miesto v rebríčku venovanom dynamicky rastúcim spoločnostiam s potenciálom.

HO&PE Family chystá rozšírenie
Popradské mraziarne trojnásobného víťaza hokejového Stanley Cupu s tímom Chicago Blackhawks Mariána Hossu sa pod značkou HO&PE Family radia k najväčším mraziarenským podnikom v krajine.

Medzi elitu sa firma predrala iba za 10 rokov svojej existencie. Vlani so svojimi knedličkami, šúľancami, pirohami či obaľovaným syrom utŕžila rekordných takmer 33 miliónov eur. Medziročne tak na tržbách Hossovci poskočili o necelé dva milióny eur vyššie a zároveň predvlaňajši

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.