Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2019, 00:00

Startup z Rakúska potápa bratislavskú IT firmu

Bankrotuje slovenská dcéra startupu z Viedne, ktorá vyvíjala unikátnu aplikáciu na telefonovanie.

Startup z Rakúska potápa bratislavskú IT firmu
Zdroj: Dreamstime

Používať dve rôzne telefónne čísla súčasne na tom istom smartfóne. A s jedinou SIM kartou. Túto vymoženosť ponúkala mobilná aplikácia „mypio“ od rakúskeho startupu Digital Privacy z Viedne.

Tá totiž k reálnemu telefónnemu číslu od operátora pridelila ďalšie virtuálne. Používateľ tak mohol z jedného smartfónu vďaka dvom číslam oddeľovať súkromie od práce.

O vývoj aplikácie na telefonovanie a zasielanie SMS správ, ktorá vlani vstúpila na multimiliónový mobilný trh v Nemecku, sa pritom starala jej slovenská dcéra z Bratislavy.

„Vo vývojovom centre v Bratislave sme mali na starosti technickú implementáciu služby. Prispievali sme podnetmi a nápadmi aj do samotného produktu,“ hovorí pre HN konateľ a šéf vývoja bratislavskej spoločnosti Digital Privacy Lab Tomáš Adamec.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.