Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2019, 00:00

„Grófka“ Rošková potápa na východe svoju agrofirmu

Bývalá poslankyňa za Smer posiela do konkurzu spoločnosť Agro Porúbka. Peniaze od nej žiada aj Poľnohospodárska platobná agentúra.

„Grófka“ Rošková potápa na východe svoju agrofirmu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Pozemky prenajaté od štátu východoslovenská farma exposlankyne parlamentu za vládny Smer vrátila ešte začiatkom roka. Dokopy šlo zhruba o 350 hektárov pôdy vo vlastníctve či v správe Slovenského pozemkového fondu roztrúsenej až takmer na hraniciach s Ukrajinou. Poľnohospodárska platobná agentúra zase od farmy Ľubice Roškovej – Agro Porúbka – pýta späť eurofondové agrodotácie dokopy asi za 201-tisíc eur. A to aj cez exekúcie.


Koniec podnikania v agrosektore avizovala majiteľka farmy už pred niekoľkými mesiacmi. Preto svoju firmu teraz posiela do konkurzu. „Spoločnosť ukončila podnikanie. Aktuálne je podaný konkurzný návrh, ktorý na žiadosť súdu doplňujeme o vyžiadané zmluvy a výkazy,“ hovorí pre HN konateľka a majiteľka spoločnosti Agro Porúbka Ľubica Rošková.


Košický sudca Július Tóth totiž žiada od firmy odstránenie viacerých nedostatkov konkurzného návrhu. Konkrétne pýta napríklad súpis záväzkov, zmlu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.