Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2019, 00:00

Obavy sa naplnili. Na naše oceliarstvo udrela kríza

Hutníctvo; Najväčší výrobca ocele v strednej Európe, košická oceliareň U. S. Steel, prepustí do troch rokov 2 500 ľudí. Za nepopulárnym opatrením stojí nepriaznivý vývoj na trhu s oceľou.

Obavy sa naplnili. Na naše oceliarstvo udrela kríza
Zdroj: TASR

Najväčší výrobca ocele v strednej Európe musel siahnuť po najkrajnejšej z možností, ako stlačiť náklady. U. S. Steel v horizonte dvoch rokov prepustí až 2 500 zamestnancov. „Prijímame toto rozhodnutie po starostlivom zvážení toho, že musíme konať, aby sme ochránili naše podnikanie a zostali konkurencieschopní. Sme si vedomí, že toto rozhodnutie bude mať dosah na tisíce rodín v regióne v súvislosti tak s priamymi, ako aj s nepriamymi pracovnými miestami,“ obhajuje rozhodnutie prezident U. S. Steel Košice James Bruno.

Nie je to však problém len košickej fabriky, ktorá je s 12-tisíc pracovníkmi najväčším zamestnávateľom na východe Slovenska. Na všetkých európskych oceliarov tlačí súbeh viacerých faktorov, ktoré majú na biznis s oceľou n

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.