Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2019, 00:00

Finančníci zo Sandbergu rozširujú svoj agrobiznis

Bývalý partner finančnej skupiny J&T Martin Fedor rozširuje podnikateľské aktivity v poľnohospodárstve. K farmám pridáva aj obchod s komoditami.

Finančníci zo Sandbergu rozširujú svoj agrobiznis
Zdroj: Peter Mayer

Patrí jej 11 fariem, cez ktoré má dosah na takmer 20-tisíc hektárov pôdy. A zamestnáva 300 poľnohospodárov. Ročne vypestuje vyše 35-tisíc ton obilnín a olejnín, 20-tisíc ton krmovín pre 5 200 kusov dobytka a 700-členné stádo oviec. Tak v súčasnosti vyzerá agrárna skupina Sanagro z portfólia fondu Sandberg Investment Fund SICAV. Fond ovláda bývalý partner finančnej skupiny J&T Martin Fedor. Aktuálne Sanagro svoj agrobiznis rozširuje.


Správny krok pre oboch
Spoločnosť kupuje stopercentný podiel v obchodníkovi s poľnohospodárskymi komoditami, firme Lukra Slovakia. „Ponuka na predaj sa mi javí ako dobrý strategic

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.