Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2019, 00:00

Šičky z východu posielajú Talianov do konkurzu

Odevná firma skončila vo Svidníku s výrobou. Ostali po nej dlhy u zamestnancov, v Sociálnej aj zdravotnej poisťovni.

Šičky z východu posielajú Talianov do konkurzu
Zdroj: Reuters

Vyše 130 šičiek zo Svidníka, ktoré ešte donedávna pracovali pre tamojšiu taliansku odevnú firmu I.C.A., ostáva naďalej bez peňazí. Deje sa tak po tom, čo textilka talianskej značky Facis rodiny Bucalovcov ohlásila začiatkom roka presun výroby do Srbska. Spoločnosť zo severovýchodu Slovenska tak v dvoch vlnách prepustila takmer všetkých svojich zamestnancov. Tým však po prázdnych sľuboch o doplatení peňazí od podnikateľov z Talianska došla trpezlivosť.

Konkurzný návrh šičiek na ich niekdajšieho zamestnávateľa preto aktuálne riešia súdy. „Okresný súd Prešov začína konkurzné konanie voči dlžníkovi I.C.A. Svidník,“ konštatuje v rozhodnutí sudkyň

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.