Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2020, 00:00

Kúpele Brusno dramaticky strácajú na svojej hodnote

Majetok horehronskej spoločnosti v konkurze sa od septembra 2018 znížil o vyše deväť miliónov eur.

Kúpele Brusno dramaticky strácajú na svojej hodnote
Zdroj: Kúpele Brusno

Včera sa skončilo podávanie obálok s ponukami na kúpu legendárnych kúpeľov na Horehroní. Tie po päťročnom boji na súdoch predvlani definitívne skončili v konkurze. Ako vyplýva zo súpisov majetku zverejnených v Obchodnom vestníku, hodnota aktív firmy Kúpele Brusno sa za posledné dva roky opakovane znížila – celkovo až o deväť miliónov eur. Prvý konkurzný správca Richard Konta najprv posunul hodnotu kúpeľného domu Poľana smerom nadol zo sumy 4,65 milióna na 3,72 milióna eur. Po tom, čo Kontu vystriedala firma I & R Konkurzy a reštrukturalizácie vplyvných právnikov Ivana Ikrényiho a Martina Reháka, sa cena budovy znížila o vyše dva milióny eur na súčasných 1,57 milióna eur. Podobne to dopadlo aj pri ocenení investície do bazénov, ktorá spadla z 9,8 milióna eur na 2,27 milióna eur.

Predseda predstavenstva spoločnosti Kúpele Brusno v konkurze Štefan Hrčka tvrdí, že úmyslom najväčšieho veriteľa kúpeľov –

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.