Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2020, 00:00

Nezabezpečení veritelia by dostali menej

Konkurzná správkyňa spoločnosti Kúpele Brusno Hajnalka Zöld z I&R Konkurzy a reštrukturalizácie vysvetľuje, prečo je kúpna cena 5,6 milióna eur od českého víťaza súťaže na predaj kúpeľnej firmy Lázně Darkov viac ako súhrnná ponuka 8,5 milióna eur od neúspešného uchádzača Krone Svätý Jur.

Nezabezpečení veritelia by dostali menej
Zdroj: Kúpele Brusno

Aké bude rozdelenie výťažku z predaja podniku Kúpele Brusno vo výške 5,6 milióna eur? Koľko z tejto sumy dostane štátna banka a koľko ostatní veritelia?
Výťažok z predaja podniku sa rozdeľuje podľa pomeru súpisových hodnôt majetku zaradeného do oddelenej podstaty Slovenskej záručnej a rozvojovej banky a do všeobecnej podstaty nezabezpečených veriteľov. To znamená, že napríklad ak banka má vo svojej oddelenej podstate majetok, ktorý predstavuje 90 percent z celkového majetku a vo všeobecnej podstate je zvyšných 10 percent, tak sa výťažok delí takýmto pomerom 9 : 1.


Bude to teda viac, ako by to bolo v prípade prijatia ponuky od spo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.