Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2020, 00:00

Bohunické chladiace veže končia v konkurze

Niekdajšia dcéra Slovenských elektrární, ktorá sa ešte donedávna podieľala na výstavbe jadrovej elektrárne v Mochovciach, bankrotuje.

Bohunické chladiace veže končia v konkurze
Zdroj: Archív HN

Dvadsaťpäť rokov sa špecializovala na výstavbu, generálne opravy a rekonštrukcie chladiacich veží všetkých typov. Do mája 2017 bol jej tretinovým majiteľom pološtátny energetický gigant Slovenské elektrárne z portfólia talianskej skupiny Enel a holdingu EPH českého miliardára Daniela Křetínského. Do predvlaňajška pracovala na miliardovej stavbe novej jadrovej elektrárne v Mochovciach. Teraz spoločnosť Chladiace veže Bohunice z Jaslovských Bohuníc definitívne bankrotuje.


Súd v Trnave ju totiž na vlastný návrh posiela do konkurzu. „Súd z návrhu na vyhlásenie konkurzu zo dňa 3. júna 2019 zistil, že dlžník eviduje neuhradené záväzky voči veriteľom v zmysle priloženého zoznamu záväzkov v celkovej hodnote 3,55 milióna eur,“ konštatuje v uznesení z januára 2020 sudkyňa Dagmar Valocká s tým, že z priloženého zoznamu majetku vyplývajú aktíva dlžníka prevyšujúce sumu 6 500 eur. „Preto má súd za to, že

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.