Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2020, 00:00

Dovozca a spracovateľ ocele z Ukrajiny končí

Spoločnosť RB Veľké Kapušany patrila k významným zamestnávateľom v regióne „zlatého“ trojuholníka.

Dovozca a spracovateľ ocele z Ukrajiny končí
Zdroj: HN/Marek Nemec

Východoslovenského podnikateľa od hraníc s Ukrajinou Rudolfa Bodnára pozná celý región takzvaného zlatého trojuholníka. Na mape Slovenska ho tvoria mestá Čierna nad Tisou, Veľké Kapušany a Kráľovský Chlmec. Trojuholník desiatky rokov sužuje ekonomická bieda, ktorá trvá až do súčasnosti. Takmer jediné pracovné príležitosti tam buď priamo, alebo nepriamo vytvára železnica. A práve po nej sa do areálu firmy RB Veľké Kapušany dovážali oceľové zvitky z Ukrajiny. Tie firma ďalej spracúvala a zušľachťovala, čím v regióne s vysokou nezamestnanosťou vytvárala desiatky pracovných príležitostí. Podnikateľskou výhodou podniku s hutným materiálom vzdialeného iba 2,5 kilometra od širokorozchodnej železnice bol vlastný colný sklad.

Dobrovoľný kon

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.