Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2020, 00:00

Farmafirma, v ktorej má podiel Vážny zo Smeru, vypláca štedré dividendy

Z vlaňajšieho čistého zisku vyše dva milióny eur rozdá svojim majiteľom až 1,6 milióna eur.

Farmafirma, v ktorej má podiel Vážny zo Smeru, vypláca štedré dividendy
Zdroj: TASR

Wall Street v New Yorku je preslávená ako trvalé sídlo bohatej americkej burzy New York Stock Exchange. Kapitálové trhy s lukratívnymi titulmi však fungujú vo finančných centrách po celom svete – v Amsterdame, Londýne či Tokiu. Jeden z akciových trhov pritom sídli aj v Bratislave.

Napriek tomu, že na Burze cenných papierov v našom hlavnom meste sa nachádza výrazne menej obchodovateľných spoločností a počas dňa prebehne iba niekoľko obchodov, existujú i v tuzemsku pre investorov atraktívne cenné papiere. Jednými z nich sú akcie lídra farmaceutickej výroby na Slovensku – Biotika Slovenská Ľupča.

Farmafirma, v ktorej majoritu ovláda podnikateľ a bývalý poslanec vládnej strany Smer Ivan Varga, so železnou pravidelnosťou vypláca akcionárom podiely zo zisku vo forme dividend.

Z vlaňajšieho čistého zisku vyše dva milióny eur rozdá svojim majiteľom až 1,6 milióna eur. „Dividendy budú vyplácané zo zisku spoločnosti Biotika dosiahnutého v roku 2019. Výška dividendy je 2,30 eura na jednu akciu. Dividenda je splatná do 3. júna 2020,“ uvádza Biotika v dokumente označenom Pravidlá výplaty dividend.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.