Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2020, 00:00

Sečovský výrobca hnojív chce investovat v Afrike

Spoločnosť Rokosan zo Sečoviec hľadá investičné príležitosti v krajinách afrického kontinentu.

Sečovský výrobca hnojív chce investovat v Afrike
Zdroj: Reuters

Stará múdrosť hovorí, že „doma nikto nie je prorokom“. Doslova to platí o nenápadnom, zato špičkovom a svetoznámom výrobcovi hnojív z východu Slovenska – spoločnosti Rokosan Sečovce. Tá sa vyše 25 rokov špecializuje na vývoj a výrobu organických, organominerálnych a aminokyselinových hnojív. Spomedzi ostatných producentov hnojív na trhu vyčnieva i preto, že spracúva biologické odpady – napríklad perie hydiny.


Keďže firma doma naráža na mantinely pri plánovanej expanzii, svoje miesto si hľadá vo svete. Už druhý rok totiž Rokosan vyzerá partnera a zelenú lúku v Afrike, kde by mohla postaviť fabriku s inovatívnymi technológiami na vý

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.