Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2020, 09:16

Hotel dlhodobo chátral, investíciu si pýtal

„Od záujemcov bude záležať, či apartmány spätne zveria spoločnosti, ktorá by hotel mala spravovať,“ hovorí pre HN Mikuláš Bobák - majiteľ mliekarenskej skupiny TAMI a investor nového tatranského hotela na Štrbskom Plese.

Hotel dlhodobo chátral, investíciu si pýtal
Zdroj: Marek Kmeť

Prečo ste sa rozhodli vstúpiť do projektu Hotela Ovruč, čím vás zaujal?

Hotel Ovruč je umiestnený na jedinečnom mieste na Štrbskom plese. Hotel dlhodobo chátral a priam sa pýtalo venovať mu patričnú pozornosť.

Aká je vízia – iba predať apartmány alebo ich následne spätne prenajať pre prevádzku hotela?

Apartmány predávame záujemcom a bude od nich záležať, či ich spätne zveria spoločnosti, ktorá by hotel mala spravovať. My im takúto možnosť ponúkneme.

Podobný model sa uplatňuje v prípade najmladšieho hotela na Štrbskom Plese Crocus. Ten sa spomína ako predchádzajúca skúsenosť súčasného developera Hotela Ovruč. Ten ste developoval Vy?

Išlo o projekt môjho spoločníka a iných partnerov.

Pred nedávnom ste k Hotelu Ovruč prikúpili pozemky vrátane vyhliadky a rozostavaných apartmánov Monte Móry. Aký je zámer s Monte Móry? Bude tam aj naďalej fungovať kaviareň s vyhliadkou?

Monte Móry ponúka neopísateľné scenérie, či už s výhľadom do údolia alebo na tatranské štíty. Chceme ponúknuť klientom možnosť vychutnať si dúšok perfektnej kávy v tomto prostredí.

Viaceré Vaše nehnuteľnosti sú dlhšiu dobu na predaj - napríklad Hotel Autis v Dolnom Smokovci. Pri hoteli ste investovali aj do apartmánov vo vedľajšom dome. Prečo túto lokalitu opúšťate predajom hotela?

V Hoteli Autis nie sú ešte pripravené projekty a ani dokončené inžinierske siete, teda napojenie na médiá. Uvidíme, kam sa bude hýbať trh po korona kríze a podľa toho sa rozhodneme.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.