Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2016, 00:00

Vysoké Tatry sú na hrane. Pre spor im hrozí kolaps

Ak najvyšší súd potvrdí verdikt, Tatranci budú musieť urbariátu Milbach zaplatiť milióny eur.

Vysoké Tatry sú na hrane. Pre spor im hrozí kolaps
Zdroj: Archív HN

Top turistickej destinácii na Slovensku hrozí podobný osud ako mestu Martin. Mesto Vysoké Tatry je na pokraji krachu pre spor o vlastníctvo pozemkov pod Starým Smokovcom s Bývalým urbárskym spolumajiteľstvom Milbach.

Po prehrách na okresnom a krajskom súde vo Vysokých Tatrách s napätím čakajú na definitívny verdikt. Mesto na najvyššom súde napáda priklepnutie parciel do majetku urbariátu.

Hroziacu pohromu ešte môže odvrátiť dohoda. „Mestu hrozí katastrofa, chceme sa dohodnúť. Urbariát som kontaktoval a na budúci týždeň sa začne rad rokovaní. Zadefinujeme si celú problematiku, ako aj východiská z nej,“ hovorí pre HN prednosta Mestského úradu Vysoké Tatry Eugen Knotek.

Spor o pozemky
Práve Knoteka minulý týždeň mestskí poslanci poverili hľadaním spoločného riešenia s Milbachom. Ak najvyšší súd potvrdí predchádzajúce rozsudky, mestskú kasu to vyjde poriadne draho. Vysoké Tatry by museli vyt

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.