Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2017, 00:00

Krištofovič rieši staré spory. Hrozí mu konkurz

Firma známeho finančníka sa desať rokov sporí so svojím maklérom o miliónovú nevyplatenú províziu. Kauza sa opätovne vracia na súd.

Krištofovič rieši staré spory. Hrozí mu konkurz
Zdroj: Peter Mayer

Obchodný spor medzi maklérskou spoločnosťou Slovdan z Prešova a firmou známeho milionára a finančníka Petra Krištofoviča po rokoch ťahaníc opäť končí na súdoch. Miliónový obchodný spor dvoch firiem siaha až do roku 2006. Jeho jadrom je zdravotné prepoistenie približne 35-tisíc ľudí na východnom Slovensku, za čo mal zmluvný maklér od členskej firmy Salve Group inkasovať províziu v celkovej výške vyše 2,6 milióna eur. Jej väčšiu časť – 1,35 milióna eur – Slovdan dostal. O nevyplatený zvyšok sa bývalí obchodní partneri sporia na súdoch od roku 2009.

Po tom, čo Slovdanu sudcovia priklepli vyplatenie sporných provízií vo výške okolo 982-tisíc eur plus úroky z omeškania zhruba za 1,3 milióna eur, sa žalovaná Festin bránila dovolaním na Najvyššom súde. Ani tam však neuspela. Slovdan tak medzičasom rozbehol rozsiahlu ofenzívu. Peniaze z účtov Krištofovičovej firmy vymáhal cez rozbehnuté exekúcie. „K čiastočnému uspokojeniu pohľadávky formou exekúcií došlo.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.