Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2017, 00:00

Krištofovič rieši staré spory. Hrozí mu konkurz

Firma známeho finančníka sa desať rokov sporí so svojím maklérom o miliónovú nevyplatenú províziu. Kauza sa opätovne vracia na súd.

Krištofovič rieši staré spory. Hrozí mu konkurz
Zdroj: Peter Mayer

Obchodný spor medzi maklérskou spoločnosťou Slovdan z Prešova a firmou známeho milionára a finančníka Petra Krištofoviča po rokoch ťahaníc opäť končí na súdoch. Miliónový obchodný spor dvoch firiem siaha až do roku 2006. Jeho jadrom je zdravotné prepoistenie približne 35-tisíc ľudí na východnom Slovensku, za čo mal zmluvný maklér od členskej firmy Salve Group inkasovať províziu v celkovej výške vyše 2,6 milióna eur. Jej väčšiu časť – 1,35 milióna eur – Slovdan dostal. O nevyplatený zvyšok sa bývalí obchodní partneri sporia na súdoch od roku 2009.

Po tom, čo Slovdanu sudcovia priklepli vyplatenie sporných provízií vo výške okolo 982-tisíc eur plus úroky z omeškania zhruba za 1,3 milióna eur, sa žalovaná Festin bránila dovolaním na Najvyššom súde. Ani tam však neuspela. Slovdan tak medzičasom rozbehol rozsiahlu ofenzívu. Peniaze z účtov Krištofovičovej firmy vymáhal cez rozbehnuté exekúcie. „K čiastočnému uspokojeniu pohľadávky formou exekúcií došlo.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.