Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2017, 22:33

O faktúry okolo bratislavskej stavby Dúhy sa zaujímajú súdy i vyšetrovatelia

Spor medzi žilinskou spoločnosťou A.G.P. a stavebnou firmou Dúha o nevyplatené faktúry riešia okrem súdov i vyšetrovatelia. Rekonštrukciu jednej z fakúlt Slovenskej technickej univerzity hradenú z eurofondov totiž preveruje finančná polícia.

Podnikateľ Miroslav Remeta
Zdroj: TASR/E. Ďurčová

Toľko stresu a kritiky, ako si vyslúžila pri naťahujúcej sa obnove električkových tratí v Košiciach, nezažila stavebná spoločnosť Dúha pri žiadnej zo svojich stavieb. Firma prešovského podnikateľa Miroslava Remetu pritom v konzorciu s talianskym špecialistom na podzemné stavby Salini Impreglio už dva roky buduje za 410 miliónov eur najdlhší diaľničný tunel na Slovensku.

Najnovšie ale stavbári z Prešova pútajú pozornosť kvôli sporom so špecialistom na atypické hliníkové konštrukcie zo Žiliny. Nezhody medzi obchodnými partnermi súvisia s eurofondovou rekonštrukciou obalového plášťa jednej z budov Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave.

Spoločnosť ALU-Glass Product (A.G.P.) zo Žiliny sa pritom na súdoch domáha vyrovnania nesplatených faktúr a stavebníkov z Prešova preto tlačí do konkurzu. „Podstata problému spočíva v tom, že Dúha odovzdala dielo univerzite, ale od našej spoločnosti ho do dnešného dňa neprevzala. Nie je s ňou podpísaný žiaden odovzdávací protokol a nikdy s našou spoločnosťou dielo ani finančne neuzavrela. Napriek tomu Dúha odovzdala dielo univerzite, čím odovzdala cudzí majetok,“ tvrdí pre HN Igor Ryban zo spoločnosti A.G.P. Žilina.

Subdodávateľská firma preto ešte vlani v júli podala vyšetrovateľom z Národnej kriminálnej agentúry trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania obzvlášť závažného zločinu podvodu. V ňom firma podrobne opisuje, ako vznikli jej pohľadávky po splatnosti voči Dúhe. Finančná polícia sa prípadom stále zaoberá.

Stavbu univerzita zaplatila

Stavebná spoločnosť z Prešova argumentuje tým, že faktúry boli vystavené niekoľ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.