Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2017, 00:00

Fiľo expanduje s mäsom, Tauris chce vyrábať viac

Fiľo expanduje s mäsom, Tauris chce vyrábať viac
Zdroj: Pavol Funtál

Vlani v lete kúpil zadlženú slovinskú papiereň Paloma, čím posilnil svoj papierenský biznis. Koncom vlaňajška mu úrady odobrili i prevzatie východoslovenského spracovateľa rýb a výrobcu lahôdok Ryba Košice. Najnovšie sa český investično-priemyselný holding Eco Investment slovenského veľkopodnikateľa Milana Fiľa pozerá po investíciách do mäsa. Jeho mäsokombinát Tauris Rimavská Sobota v najbližších dvoch rokoch zvýši svoje výrobné kapacity o 30-tisíc ton na celkovo vyše 80 000 ton mäsových výrobkov ročne.

„Spoločnosť prešla v poslednom období vďaka investíciám a modernizácii výrazným rozvojom, najmä čo sa týka rozšírenia ponuky výrobkov a ich kvality. Keďže o naše výrobky je na trhu vysoký záujem, plánujeme investície do ďalšieho rozvoja firmy,“ hovorí pre HN hovorkyňa spoločnosti Eco-Investment Praha Petra Greksová. Výšku investície ani počet nových pracovných miest firma v súvislosti s chystanou expanziou nespresnila. „V súčasnosti, vzhľadom na prebiehajúce analýzy, je predčasné hovoriť o konkrétnych číslach,“ dodáva Greksová.

Analytik Matej Krajčovič zo spoločnosti Capital Markets vníma plánované rozšírenie spoločnosti Tauris ako krok k zabezpečeniu stability spoločnosti. Sektor výroby mäsových výrobkov totiž patrí k menej citlivým na zmeny ekonomického cyklu. Expanzii produkcie navyše prajú priaznivé trhové podmienky. „Odvetvie rástlo a ďalej môže rásť. Tauris si okrem zabezpečenia pozície na horšie časy, berúc do úvahy nielen zvýšenie produkcie, ale aj štrukturálne zmeny v manažmente, chce rozšíriť svoju pozíciu na trhu a zabojovať tak proti svojmu konkurentovi – spoločn

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.