StoryEditor

Letné úlety

09.07.2007, 00:00

Čo vám počas tohtoročného leta nesmie ujsť?
-- Určite na prvom mieste rodina. Lebo pre mňa sú leto a dovolenka vždy spojené s rodinou, na ktorú nemám cez rok dosť času. Na druhom mieste by mi nemalo ujsť more. Lebo moja predstava je vlastne dovolenka s rodinou niekde pri mori. A ak more, tak aj relax. Lebo dovolenka je pre mňa hlavne relax.
Kam až by ste boli schopný vydať sa sám a stopom?
-- Priznám sa, že nikam. Ja som ani za mlada v živote nestopoval, zo stopovania mám strach. Raz mi istý múdry človek povedal, že vstúpiť do cudzieho auta alebo nechať vstúpiť niekoho cudzieho do auta je, ako keby ste otvorili byt neznámemu človeku a povedali mu -- poď ku mne. Mám z toho obavu. Takže asi ani kilometer.
Keď na začiatku dovolenky zistíte, že vo vašom hoteli je ubytovaný premiér, aká bude vaša reakcia?
-- My sme so súčasným premiérom skoro priatelia, takže by mi vôbec neprekážal. Ale asi by sme sa nesnažili vzájomne sa otravovať. Určite by sme sa pozdravili, možno aj pohár vína si dali, určite by som však rešpektoval právo na odpočinok jeho aj jeho rodiny, ktorá by asi bola s ním. A dúfam, že on by zrejme urobil to isté voči mne.
Keby vám na dovolenke ukradli všetky peniaze a kreditky, ste typ, ktorý sa okamžite vráti domov, alebo nájdete alternatívu a rekreujete sa ďalej?
-- Určite by som našiel alternatívu, pretože väčšinou chodím na dovolenku do krajiny, kde mám priateľov. A tí by ma z takej šlamastiky určite vytiahli a dovolenkoval by som ďalej.
Chodíte na nudistickú pláž?
-- Nie, v živote som na nudistickej pláži nebol a teraz v mojom veku mi to už ani nehrozí. Ale "nuda" pláž nepovažujem za nič nenormálne, poviem to absolútne otvorene. Je to určitý životný štýl -- a veľmi zdravý! Ibaže vtedy, keď ešte "nuda" pláž mohla byť pre mňa zaujímavá, bola pre našinca nedostupná a vnímala sa skôr pejoratívne. Ale osobne si myslím, že nudistickú pláž treba brať normálne tak ako všetky iné veci, ktoré sú pre ľudí prirodzené.

menuLevel = 2, menuRoute = hnporadna/podnikanie, menuAlias = podnikanie, menuRouteLevel0 = hnporadna, homepage = false
02. december 2022 23:43