Americký demokratický senátor Bernie Sanders zorganizoval turné Boj proti oligarchom. FOTO: Reuters
StoryEditor

Demokrati sa musia rozhodnúť, ako proti Trumpovi

19.03.2025, 12:50

Opozičnej strane chýba ucelený politický postoj.

Čo by mali demokrati urobiť? To je teraz obrovská otázka nielen pre stranu, ale aj pre USA.

Okrem vermontského senátora Bernieho Sandersa, ktorý cestuje po krajine a snaží sa na radniciach a v televízii mobilizovať ľudí proti Donaldovi Trumpovi, a podobne zmýšľajúceho, ale menej charizmatického connecticutského senátora Chrisa Murphyho len málo demokratov hlasno bije na poplach.

Ešte menej z nich dokáže vytvoriť nejaký politický odpor proti americkému prezidentovi. Neobjavila sa žiadna silná výzva proti jeho nedôslednej colnej politike ani účinné rozhorčenie nad navrhovaným znížením daní pre bohatých ľudí a spoločnosti, ktoré by krajinu dostalo do menej udržateľnej rozpočtovej situácie. Na rozdiel od demokratov dlhopisové trhy v tejto oblasti bijú na poplach.

image

Apple sa rozširuje smerom k bankovému sektoru

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/financial-times-v-hn, menuAlias = financial-times-v-hn, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
15. január 2026 22:31