Z kauzy Váhostav a Doprastav začínajú vypadávať ďalšie neuveriteľné zistenia. Zistenia o štátnych miliónoch, ktoré končia v súkromných vreckách. Totiž: na tučných štátnych zákazkách nezarábajú len zadlžený Váhostav či Doprastav, ale aj právnici, ktorí zabezpečujú ich „ozdravenie“(reštrukturalizáciu). Na úkor živnostníkov.
Konkrétne:„liečenie“ Doprastavu zariaďuje firma Bankruptcy & Recovery Service, za ktorou majú stáť ľudia z advokátskej kancelárie Ecker – Kán. Mladá neskúsená 25-ročná právnička z tejto kancelárie pracuje aj pre Váhostav. Najal si ju na reštrukturalizáciu. A teraz pointa: práve minulý rok, keď Doprastav a Váhostav chystali reštrukturalizáciu, sa začalo kancelárii Ecker – Kán krásne dariť pri miliónových štátnych zákazkách. Len na ministerstve vnútra získala obriu zmluvu s rámcovou sumou 40 miliónov eur (na štyri roky). Za poradenské a právne služby... Firme sa najviac darilo za prvej Ficovej vlády. V roku 2010 mala zisk 5 miliónov eur. V roku 2011(pravicová vláda) zisk padol pod milión. A za druhej Ficovej vlády v roku 2014 zisky zas vyleteli cez tri milióny eur. Iste, najímanie tejto advokátskej kancelárie pre Doprastav (Váhostav) a úspechy pri štátnych zákazkách nemusia spolu súvisieť. Zaujímavá je však iná vec. Adresa.
Podľa zistení Aliancie Fair-play advokátska kancelária sídli v budove firmy W&P. Tá spadala do portfólia Willing, ktorá patrila podnikateľovi Miroslavovi Výbohovi. Výboh je Ficov blízky priateľ. A podľa viacerých médií má byť vplyvnou postavou z pozadia ministerstva dopravy...
Keď už Fico tak poslušne pritlačil na mimoriadnu schôdzu poslancov k Váhostavu, mal by vysvetliť jednu záhadu. Prečo firmy a ľudia z pozadia reštrukturalizácie zarábajú milióny na štátnych zákazkách. Prípadne nie prečo, ale pre koho.