Slovenská ekonomika dnes pripomína unaveného bežca, ktorý ešte neskolaboval, ale už len ťažko hľadá druhý dych. Beží, lebo musí, nie preto, že vládze. Rast na úrovni pol percenta je skôr prešľapovaním na mieste než pohybom vpred.
Zvláštna je pri tom nálada domácností. Ako keby sa rozhodli nevnímať realitu a naďalej míňajú, aj keď sa im peňaženky ztenšujú. Žijú z úspor ako z rezervnej nádrže, ktorú raz bude treba doplniť. Lenže táto nádrž sa míňa rýchlejšie, než do nej niečo priteká.
Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 57% na dočítanie.
Zostáva vám 57% na dočítanie.
