StoryEditor

Čo znamená nová automobilka

18.08.2015, 00:00

Dnes všetko vyzerá tak, že v roku 2018 budú na Slovensku pôsobiť štyri veľké automobilky. Už o pár rokov budeme presne vedieť povedať aj to, koľko ľudí bude pracovať v slovenskom závode automobilky Land Rover za stovky miliónov eur. Ďalšie tisíce pracovných miest vzniknú v radoch subdodávateľov, ktorých so sebou nová investícia prinesie. Všetci títo ľudia pracujúci v automobilovom priemysle budú na Slovensku nakupovať, chodiť do kina, a vytvárať tak ďalšie pracovné miesta a oživovať ekonomiku.

Práve boj s nezamestnanosťou je jedným z hlavných cieľov tejto vlády a celý pracovný tím zapojený do tohto projektu si veľmi dobre uvedomoval, čo to pre Slovensko znamená. Pri boji o takýto významný projekt zohráva úlohu množstvo faktorov.

Región v okolí Nitry sa dnes chváli veľmi dobrou dopravnou infraštruktúrou. A tu nehovorím len o diaľnici v smere na Trnavu, ale aj o tej v smere na Banskú Bystricu, ktorú sme začali stavať ešte za prvej vlády cez toľko kritizované PPP. Ak by sme dnes nevedeli ponúknuť dostupnosť dodávateľov aj ľudskej pracovnej sily po diaľnici z regiónov na východ od Nitry, boli by sme pri rokovaniach vo výrazne horšej vyjednávacej pozícii.

Rovnako dôležité pre celú diaľničnú sieť Slovenska bude aj dobudovanie bratislavského obchvatu, aby sa z hlavného mesta nestal lievik, kde budú stáť v radoch kamióny z celého Slovenska. Ako mimoriadne dôležité sa dnes ukazujú aj všetky opatrenia, ktorými vláda dlhodobo podporuje mobilitu pracovnej sily. Hovorím napríklad o zľavách na cesty do práce, ktoré sú už niekoľko mesiacov na úrovni 50 percent z bežného cestovného. A podobnými zmenami celkového prostredia sa môžu pochváliť prakticky všetci kľúčoví ministri, ktorí na tejto investícii pracovali.

Dnes už nikto nemôže tvrdiť, že Slovensko nie je vhodnou krajinou na investície. V medzinárodnej konkurencii z celého sveta sme dokázali investorovi ponúknuť také prostredie, ktoré si vybral v tvrdej medzinárodnej konkurencii. Nie kvôli stimulom. Ale kvôli kvalitným ľuďom a vhodnému nastaveniu celej krajiny. Som rád, že časť opozície nabrala dosť odvahy a priznala to.

01 - Modified: 2023-06-01 22:00:00 - Feat.: - Title: Slovensko čaká český scenár. Dane stúpnu aj nám, vinník je jasný (komentár) 02 - Modified: 2023-05-23 15:02:28 - Feat.: - Title: Stellantis má problémy v Kanade aj v Taliansku. Nový potenciál však objavil vo Francúzsku 03 - Modified: 2023-05-26 08:00:00 - Feat.: - Title: TROŠKA TROSKA: Stáva sa z kresťanstva na Slovensku hra na telefón? 04 - Modified: 2023-05-12 22:00:00 - Feat.: - Title: Budúci premiér odrazil Fica, no jeho méta je ďalej. Čo si Ódorova vláda nenechá do jesene ujsť 05 - Modified: 2023-05-09 12:07:53 - Feat.: - Title: Ako sa bude dariť cene čierneho zlata? Ďalší kurz určia USA
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare, menuAlias = komentare, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
02. jún 2023 01:20