12.01.2018, 07:15 Aktualizované dňa 12.01.2018 o 09:29

Bývalý šéf RTVS Václav Mika zvažuje, že bude kandidovať za primátora Bratislavy

Prvým oficiálnym kandidátom je architekt Matúš Vallo. Pozrite sa, kto všetko má záujem šéfovať hlavnému mestu.

Bývalý šéf RTVS Václav Mika zvažuje, že bude kandidovať za primátora Bratislavy
Zdroj: Peter Mayer

Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika zvažuje, že sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať o post primátora Bratislavy. Potvrdil to pre TASR s tým, že zatiaľ nie je definitívne rozhodnutý.

Na túto informáciu však už reagoval podpredseda parlamentu za vládny Smer Martin Glváč. Ten na Facebook napísal, že sa z Mikovej kandidatúry teší, aspoň podľa neho dostane možnosť vysvetliť šafárenie s peniazmi v RTVS. "Je to skvelá správa! Aspoň v kampani vysvetlí, ako sa šafárilo v RTVS, ako to bolo s sms medzi politikmi a redaktormi, aké mali platy, kolko nechal nezaplatených faktúr a prečo nepodával normálne majetkové priznania," napísal Glváč.

Prvým oficiálnym kandidátom na primátora hlavného mesta je architekt, mestský aktivista a hudobník Matúš Vallo. Začínajú sa však objavovať aj ďalšie mená ľudí, ktorí rozmýšľajú zabojovať o primátorskú stoličku.

Vallo na sociálnej sieti už informoval, že v roku 2018 chce spolu s viac než 60 odborníkmi vydať knižný Plán Bratislava a kandidovať na primátora Bratislavy.

Súčasný bratislavský primátor Ivo Nesrovnal pre TASR uviedol, že momentálne vôbec nerozmýšľa nad otázkou svojej kandidatúry. "Mojím cieľom je splniť najviac z toho, čo som Bratislavčanom sľúbil, teda naplniť môj program a vyriešiť hlavné bratislavské problémy," povedal.

Bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik, ktorý v novembri 2017 neuspel v boji o kreslo šéfa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), zvažuje, akým spôsobom sa zapojí do komunálnych volieb. "Nemám ešte definitívne rozhodnutie. Padnúť by malo do marca," skonštatoval pre TASR.

Boj o primátorské kreslo zvažuje aj starosta bratislavských Vajnôr a bratislavský mestský poslanec Ján Mrva, ktorý v novembri 2017 neuspel v boji o post šéfa BSK. TASR potvrdil, že momentálne rokuje s politickými stranami, ktoré tvoria opozíciu voči súčasnej vláde.

"V priebehu januára by malo padnúť rozhodnutie," skonštatoval. Starostka bratislavskej Karlovej Vsi a poslankyňa hlavného mesta Dana Čahojová tiež potvrdila, že diskutuje o prípadnej kandidatúre na post primátorky Bratislavy. "Keďže sa so mnou o tom určití ľudia rozprávajú, som nútená to zvažovať," uviedla. Bližšie však záležitosť komentovať nechcela.

Medzi možnými kandidátmi sa spomína aj poslanec Národnej rady SR a poslanec hlavného mesta Ján Budaj. "Takéto rozhodnutie som neurobil. Zatiaľ by som sa nechcel k tomu vyjadriť," odpovedal na otázku TASR.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.