11.11.2018, 00:27 Aktualizované dňa 11.11.2018 o 02:31

Prekvapenie v Humennom. Vaľová po ôsmich rokoch končí, priznala prehru

Víťazom komunálnych volieb sa stal opozičný kandidát Miloš Meričko.

Prekvapenie v Humennom. Vaľová po ôsmich rokoch končí, priznala prehru
Zdroj: TASR

V Humennom po ôsmich rokoch končí na poste primátorky poslankyňa Smeru Jana Vaľová. Víťazom komunálnych volieb sa stal opozičný kandidát Miloš Meričko, ktorý kandidoval s podporou pravicových strán KDH, OĽaNO, SME RODINA, SPOLU.

Vaľová svoju prehru priznala už aj na sociálnej sieti, kde poďakovala voličom za hlasy. Tvrdí, že mesto zanecháva v lepšom stave, v akom ho pred ôsmimi rokmi preberala. "Mesto zanechávam s plnou kasou a s piatimi schválenými projektmi z európskych fondov," uviedla.  

"Rešpektujem rozhodnutie ľudí, aj keď ma veľmi mrzí, že k nemu došlo po antikampani voči mne, akú ešte Slovensko nezažilo. Humenné som si vybrala ako miesto na celý život a nič sa na tom nemení. Bolo mi cťou môcť podieľať sa na jeho rozvoji," dodala Vaľová na Facebooku. 

Jana Vaľová patrí k najvýraznejším tváram Smeru. Členkou strany je od roku 2000. Do Národnej rady bola zvolená štyrikrát po sebe medzi rokmi 2006 až 2016.  

Meričko berie výhru s veľkou pokorou a rešpektom. "Pretože to nie je jednoduché byť primátorom a byť zodpovedný za ľudí. Pre mňa je asi taká kľúčová vec zmeniť atmosféru v našom meste, aby bola voľnejšia, aby sa tu naozaj ľudia nerozdeľovali na tých našich a tých ostatných. Chcel by som, aby sa opäť podarilo vytvoriť v Humennom atmosféru pokoja, spolupráce," uviedol pre TASR v reakcii na predbežné výsledky.

Aj keď nateraz nevie, aké bude zloženie mestského zastupiteľstva, pevne verí, že všetci novozvolení poslanci budú ťahať za jeden koniec povrazu spolu s primátorom "a že sa nám podarí v tom meste urobiť pre ľudí mnoho dobrých vecí".

Podľa vlastných slov očakával, že predvolebná kampaň nebude veľmi pekná. "Obzvlášť z jednej strany, žiaľ, to sa aj splnilo," podotkol s tým, že ako kandidát si bol vedomý toho, že vstupuje do arény, "kde sa nejaké údery dostávajú". "Ale to, že do toho bola zatiahnutá moja rodina, deti a tak ďalej, to myslím, že už prekročilo všetky medze, ale, chvalabohu, je to za nami a treba urobiť nejakú hrubú čiaru a naozaj, ak chceme zmeniť atmosféru v našom meste, tak budeme musieť aj my byť trošku tolerantnejší," uzavrel.

Kto bude primátorom alebo starostom vo vašom meste či obci? Pozrite si výsledky komunálnych volieb.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.