11.11.2018, 08:46

Tesný výsledok v Hlohovci. Najprv sa sám vyhlásil za porazeného, napokon vyhral o 32 hlasov

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár najprv na sociálnej sieti priznal neúspech a odchod z radnice.

Mimoriadne tesný súboj sa odohral počas komunálnych volieb v Hlohovci. Dokonca až tak tesný, že neskorší víťaz sa ešte počas noci, kedy boli známe len priebežné výsledky, sám vyhlásil za porazeného.

Kto bude primátorom alebo starostom vo vašom meste či obci? Pozrite si výsledky komunálnych volieb.

Primátor mesta Miroslav Kollár (nezávislý) najprv na sociálnej sieti priznal neúspech a odchod z radnice. Napísal, že so spolupracovníkmi odrobili "skvelé štyri roky, žiaľ nestačilo to”. Poďakoval všetkým Hlohovčankám a Hlohovčanom za podporu a zaželal mestu skvelú budúcnosť.

Neskôr však nasledoval ďalší status, ktorý sa už niesol v inom duchu. "Musím sa vám všetkým hlboko ospravedlniť," napísal Kollár s tým, že hoci podľa prvých správ od "našich pozorovateľov" post neobhájil, napokon sa o 32 hlasov stal opäť primátorom. Získal 34,2 percenta hlasov.

Kollár mal troch protikandidátov, jedným z nich bol bývalý viceprimátor Oliver Pestún, podľa priebežných neoficiálnych výsledkov pravdepodobný víťaz volieb. Zhruba v polovici volebného obdobia ho Kollár odvolal pre pretrvávajúce nezhody z funkcie a odvtedy Pestún ostro kritizoval primátorovu prácu.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.