10.05.2019, 00:00

Kľúčom k úspechu sú ceny lístkov na zápasy šampionátu

Šampionát má pod dohľadom rovnaký muž ako v roku 2011. „Od posledných sa zvýšili náklady na bezpečnosť aj ubytovanie tímov,“ tvrdí pre HN Igor Nemeček, riaditeľ organizačného výboru.

Kľúčom k úspechu sú ceny lístkov na zápasy šampionátu
Zdroj: HN/Peter Mayer

Aký rozmer majú hokejové majstrovstvá sveta v súvislosti so slovenskou ekonomikou, s prílevom zahraničných turistov či so zvyšovaním príjmov v rôznych odvetviach?
V tomto smere nemajú v porovnaní s inými športovými podujatiami obdobu. Existujú na to aj čísla: Ekonomická univerzita robila po MS 2011 štúdiu, aký dosah malo podujatie na ekonomiku, hotelierstvo, reštarurácie a ďalšie oblasti v Bratislave a Košiciach. Výsledky boli veľmi pozitívne.

Okrem 64 zápasov šampionátu, čo ešte musíte ako organizátor MS v rámci podujatia usporadúvať?
Hneď v prvom týždni šampionátu prídu ľudia z organizačného výboru MS 2021 vo Švajčiarsku a ďalšieho, ktoré v roku 2022 usporiada Bielorusko a Lotyšsko. Na trénerské sympózium príde 250 koučov z celého sveta, ktorým budú prednášať popredné svetové mená zo Severnej

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.