TASR/František Iván

Sympatický výkon Veľkej Británie. Nemci rozhodli o víťazstve v závere zápasu

11.05.2019, 18:32
Nemci nastúpia na ďalší zápas v nedeľu proti Dánsku, Briti si v ten istý deň zmerajú sily s Kanadou.

Hokejisti Nemecka zvíťazili v zápase A-skupiny MS v Košiciach nad Veľkou Britániou 3:1. Nováčik hral s favoritom dlho vyrovnanú partiu, Nemci rozhodli o svojom triumfe až v záverečnej desaťminútovke.

Nemci nastúpia na ďalší zápas v nedeľu 12. mája o 16.15 h proti Dánsku, Briti si v ten istý deň od 20.15 h zmerajú sily s Kanadou.

A-skupina (Košice):

Nemecko - Veľká Británia 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 40. Seider (Seidenberg), 51. Ehliz (Plachta), 53. Draisaitl (Plachta, Eisenschmid) - 44. Hammond. Rozhodovali: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) - Malmqvist (Švéd.), Nikulainen (Fín.), vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6866 divákov.

zostavy:
Nemecko: Niederberger - Holzer, N. Müller, Seider, Seidenberg, Nowak, Schopper, Reul - Plachta, Draisaitl, Eisenschmid - Tiffels, Kahun, Mauer - Ehliz, Hager, Pföderl - Fauser, Bergmann, Noebels
V. Británia: Bowns - D. Phillips, O'Connor, Lee, Richardson, Ehrhardt, Mosey, Billingsley, Swindlehurst - Betteridge, Perlini, Farmer - Dowd, Hammond, Lake - J. Phillips, Lachowicz, Davies - Shields, Myers, Kirk

Prvú šancu v zápase mali Briti, keď z pravej strany nebezpečne strieľal Davies. Nemci odpovedali po kombinačnej akcii, na jej konci bol Ehliz, ale v dorážke neuspel. Favorit z Nemecka sa postupne rozbiehal, ale súvislejší tlak si nedokázal vytvoriť. Jeho ďalšiu šancu mal Mauer, ale Bowns skvele zasiahol betónom. Nováčik mal potom v polovici 1. tretiny príležitosť prvej presilovky, ale skóre zostalo nezmenené.

V druhej tretine bola aktivita Nemcov ešte o niečo výraznejšia, ale Briti hrozili z brejkov. Výbornú šancu na otvorenie skóre mal opäť Ehliz, ktorý sám pred brankárom nenamieril presne, vzápätí po rýchlom prečíslení mieril vysoko nad Kirk. V polovici zápasu sa do protiútoku dostali aj Nemci, Eisenschmid však brankára neprekonal a rovnako dopadol neskôr aj Tiffels. Ešte väčšiu šancu mal Pföderl, ale v nájazde neuspel ani na dvakrát.

V 39. minúte však Moritz Seider prepálil Bownsa a Nemci viedli 1:0. V tretej tretine však využil chybu obrany Mike Hammond a vyrovnal na 1:1. Bownsa potom pri snahe Nemcov o druhý gól zachránila pravá žrď, v 51. minúte však už nestačil na dorážku Yasina Ehliza, ktorý rozhodol o triumfe zverencov Toniho Söderholma. Definitívnu poistku pridal o dve minúty neskôr Leon Draisaitl.

01 - Modified: 2019-06-25 19:37:35 - Feat.: - Title: Šampionát zarobil sedem miliónov 02 - Modified: 2019-06-18 07:15:02 - Feat.: - Title: Prieskum MS v hokeji 2019: Ktorých sponzorov si Slováci najviac zapamätali? 03 - Modified: 2019-06-05 08:19:43 - Feat.: - Title: Majstrovstvá v hokeji v dátach: Ktoré družstvo strelilo najviac gólov? 04 - Modified: 2019-05-28 12:39:48 - Feat.: - Title: V dôležitých momentoch sa na striedačke spalo, kritizuje známy hokejový odborník 05 - Modified: 2019-05-28 10:32:01 - Feat.: - Title: V našej skupine nastala jedna zmena. Pozrite si, s kým budeme hrať o rok na MS
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
20. apríl 2024 04:38