11.05.2019, 23:39

Rozhodcovia nás obrali o body. Tretí gól Fínov nemal platiť, povedal v štúdiu RTVS Valábik

Namiesto presilovky a možnosti strhnúť víťazstvo na svoju stranu dostali Slováci gól.

Rozhodcovia nás obrali o body. Tretí gól Fínov nemal platiť, povedal v štúdiu RTVS Valábik
Zdroj: Reuters

Do konca zápasu ostávalo len niečo viac ako desať minút. Slováci boli za vyrovnaného stavu v eufórii, mali za sebou zopár sľubných príležitostí. 

No naše nádeje v druhom zápase na MS v hokeji veľmi rýchlo schladil supertalent fínskeho hokeja Kaapo Kakko. Za bránkou Slovenska sa šikovne zbavil obrancu Martina Feherváryho a rýchlou strelou po ľade vyškolil aj brankára Mareka Čiliaka.

​Zatiaľ čo sme sa mohli pozerať na radosť fínskych hokejistov, pozornosti kamier neunikol rozčúlený slovenský útočník Marko Daňo. Ten hneď po góle vyšprintoval smerom k rozhodcom. Nepáčil sa mu totiž sporný moment, ktorý predchádzal Kakkovmu gólu.

Tesne pred ním totiž jeden z fínskych hokejistov evidentne zabránil v pohybe Tomášovi Tatarovi.

A tento moment si všimol aj bývalý hokejista a spolukomentátor v živom štúdiu RTVS Boris Valábik. Gól fínskeho hrdinu podľa jeho analýzy nemal platiť. "Bolo to jasné hákovanie," povedal Valábik v priamom prenose.

Namiesto presilovky a možnosti strhnúť víťazstvo na svoju stranu dostali slovenskí hokejisti gól. Ten nemal platiť ani podľa ďalšieho slovenského reprezentanta.

​"Rozhodcovia nám neuznali presilovku, vtedy sme dostali gól na 2:3 a ťažko sa doháňal výsledok," uviedol v mixzóne po zápase obranca Martin Marinčin, ktorý strelil jeden zo slovenských gólov..

Slováci o dve minúty neskôr mali nakoniec možnosť zahrať si v početnej výhode. Tú však nevyužili, dostali ešte gól do prázdnej brány a prehrali 2:4.

Celkový dojem zo zápasu bol pozitívny, čo potvrdil aj Marinčin. "Nemáme sa za čo hanbiť, Fíni hrali veľmi dobre, v minulosti by sme dostali šesť gólov. Fanúšikovia nás hnali dopredu, myslím si, že sme odohrali dobrý zápas."

Kompletný program MS v hokeji 2019 v Bratislave a v Košiciach 

Pozrite sa, s kým budú hrať Slováci

Program skupiny A na MS v hokeji 2019

Program skupiny B na MS v hokeji 2019

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.