12.05.2019, 09:45 Aktualizované dňa 12.05.2019 o 17:25

Ďaloga proti Kanade nenastúpi. Hrozí mu koniec na šampionáte

Náš obranca je stále na pozorovaní a vedenie tímu uvažuje, že v prípade jeho konca na šampionáte by povolalo ďalšieho obrancu.

Marek Ďaloga
Zdroj: TASR/M. Baumann

Stav slovenského hokejového reprezentanta Mareka Ďalogu budú lekári aj naďalej sledovať a o jeho osude sa rozhodne v najbližších hodinách. Isté je, že v pondelok proti Kanade nenastúpi.

Ďaloga je totiž stále na pozorovaní a vedenie tímu uvažuje, že v prípade jeho konca na šampionáte by povolalo ďalšieho obrancu. "O zmenách sme zatiaľ debatovali len máličko, to si povieme až večer a možno až zajtra ráno. Najskôr musíme počkať, čo je s Marekom, uvidíme o pár dní. Zatiaľ je jasné len to, že proti Kanade budeme hrať so sedmičkou obrancov," povedal po nedeľňajšom popoludňajšom tréningu asistent trénera Róbert Petrovický.

Ďaloga musel podstúpiť zákrok v nemocnici po tom, čo ho pri sobotňajšej prehre na MS s Fínskom (2:4) zasiahol puk do tváre. Tridsaťročný obranca duel nedohral.

Útočník Libor Hudáček je už v poriadku a lekár lekár slovenskej výpravy Ján Grauzel jeho štart odporučil realizačnému tímu.

"Budeme ho sledovať, čakajú ho ešte nejaké vyšetrenia. Utrpel poranenie v tvárovej časti, ďalšie ostatné zranenia sa vylúčili. Libor Hudáček je v poriadku, jeho štart som odporučil, ostatné je na tréneroch," uviedol Grauzel.

Kompletný program MS v hokeji 2019 v Bratislave a v Košiciach 

Pozrite sa, s kým budú hrať Slováci

Program skupiny A na MS v hokeji 2019

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.