16.05.2019, 00:00

Vlastný bar aj kapely. To majú v Košiciach k dispozicií Fíni

Podnik Dobré časy, sídliaci neďaleko Hlavnej ulice, patrí dva týždne fanúšikom Suomi. „Máme tržby z predaja jedla, pitia a alkoholu,“ uviedol manažér podniku Viktor Andrejkovič.

Vlastný bar aj kapely. To majú v Košiciach k dispozicií Fíni
Zdroj: HN/Vladimír Trávniček

Druhou najpočetnejšou fanúšikovskou skupinou po Slovákoch sú na majstrovstvách sveta v Košiciach Fíni. No a kým naši priaznivci, ktorí sa nedostanú priamo na tribúny Steel Areny, majú fanzónu, tí z krajiny tisícich jazier si prenajali poschodie jedného podniku v centre Košíc aj s terasou. A to na celé viac než dva týždne trvania hokejového šampionátu. Fanúšikovia Suomi si rozložili hlavný stan v podniku Dobré časy na Čajkovského ulici neďaleko Dómu svätej Alžbety priamo v strede metropoly východu. Celý vstupný aj vnútorný priestor lemujú fínske zástavy, na plote visia banery tamojšej stávkovej kancelárie. A tesne za vstupným schodiskom vás uvíta fínsky fanshop – v ňom si môžete kúpiť všetko, čo správny fanúšik potrebuje na podporu svojho tímu. Od dresov cez tričká, mikiny a ďalšie výrobky s fínskou tematikou. „Prenájom priestorov sme im poskytli bezodplatne. Máme tržby iba z predaja jedla, nápojov a alkoholu,“ povedal pre HN Viktor Andrejkovič, manažér podniku Dobré časy.

Rok trvajúce prípravy
O organizáciu celého projektu, ktorý združuje fanúšikov zo severu Európy, sa stará spoločnosť Sisu klubi. Jedným z jej spolumajiteľov je aj Pepe Jůrgens. prezývaný „Don Pepe“. „S aktivitou prenajímania podnikov v dejiskách MS sme začali v Ostrave 2015. Ponúkame našim priaznivcom zábavu, fí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.