16.05.2019, 07:11 Aktualizované dňa 16.05.2019 o 11:37

"Nemecké šialenstvo, zase pokazený záver." Ako hodnotia kolaps Slovákov svetové médiá

Pozrite si ohlasy svetových médií po veľkej dráme na šampionáte, ktorú Slovensko prehralo s Nemeckom 2:3.

Leon Draisaitl
Zdroj: Reuters

sport1.de:
Šialenestvo! Leon zariadil výhru v dramatickom zápase. Nemecko oslavuje svoje štvrté víťazstvo vo štvrtom zápase na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Nemecký národný hokejový tím ďakuje Leonovi Draisaitlovi za to, že už je veľmi blízko k postupu.

spiegel.de:
Triumf je hmatateľný. Leon Draisaitl je euforicky oslavovaný. Po tomto úspechu sa Nemecko dostane do štvrťfinále.

focus.de
Nemecko je viac ako jednou nohou vo štvrťfinále majstrovstiev sveta. V reálnom thrilleri nemecký tím odvrátil už stratený súboj s hostiteľským Slovenskom.

tsn.ca:
Markus Eisenschmid využil hru so šiestym hráčom na ľade, pričom zostávalo len 27,4 sekundy do konca riadnej hracej doby. Leon Draisaitl potom prudkou strelou prekonal Mareka Čiliaka a bolo rozhodnuté. Toto víťazstvo zariadilo Nemecku perfektnú bilanciu na tohtoročnom šampionáte.

zeit.de:
Tím trénera Toniho Söderholma nestratil hlavu po troch víťazstvách, po zranení brankára Philippa Grubauera ani v horúcej košickej atmosfére.

allgemeine-zeitung.de:
Nemecký hokejový tím odvrátil v záverečných dvoch minútach bezprostredne hroziacu prehru so Slovenskom.

bild.de:
Štyri zápasy, štyri víťazstvá. Nemecko zostalo zásluhou nášho 'Ľadového Nowitzkého' na majstrovstvách sveta nezdolané. Leon Draisaitl skóroval 27 sekúnd pred koncom a rozuzlil duel.

sportschau.de:
Po najlepšom vstupe do šampionátu za 89 rokov je štvrťfinále takmer isté. Súboj so Slovenskom sme otočili za 60 sekúnd. Eisenschmid + Draisaitl = oslavy.

dw.com:
Nemecko naďalej víťazí na majstrovstvách sveta. Výnimočný útočník Draisaitl dal rozhodujúci zásah 27 sekúnd pred koncom, teoretické pochybnosti o postupe do štvrťfinále môžeme vymazať v zostávajúcich troch zápasoch s Kanadou, USA a Fínskom.

championat.com:
Niekto zaklial Slovákov. Viedli 2:1 a prehrali v posledných dvoch minútach. Domáci tím smútil, najprv prehral s Kanadou sekundu pred koncom a teraz ho obralo Nemecko."

idnes.cz:
Zase pokazený záver, Slováci padli s Nemeckom. Slovenskí hokejisti ešte dve minúty pred koncom viedli, lenže potom prišiel skrat, a tak Nemci získavajú tri body za výhru 3:2.

sport.cz
Ďalšie kruté K.O. pre Slovákov. Slováci sa ani nestačili otriasť z porážky od Kanady po góle necelé dve sekundy pred koncom a nočnú moru si prežili znova.

iihf.com:
Leonov laser to rozhodol. Markus Eisenschmid naštartoval Nemcov a Leon Draisaitl dokonal zvrat 27 sekúnd pred koncom. Nemci tak na šampionáte vyhrali doteraz všetky štyri zápasy.

>>> Kompletný program MS v hokeji 2019
>>> S kým budú hrať Slováci - program Slovenska
>>> Program, výsledky a tabuľka skupiny A (slovenská skupina)
>>> Program, výsledky a tabuľka skupiny B
>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.