17.05.2019, 00:00

Päť dôvodov, prečo máme po štyroch dueloch iba tri body

Brankári Čiliak a Rybár patria zatiaľ k najhorším na šampionáte. Národný tím dopláca aj na menej skúseností.

Päť dôvodov, prečo máme po štyroch dueloch iba tri body
Zdroj: Reuters

Zisk len troch bodov zo štyroch zápasov. Prehra v kľúčovom zápase s Nemeckom 2:3 napriek tomu, že ešte dve minúty pred koncom Slováci smerovali za víťazstvom. Nehovoriac o góle od Kanady dve sekundy pred koncom, ktorý stál národný tím minimálne ďalší bod. HN sa v piatich bodoch obzreli za dôvodmi, ktoré dostali slovenských hokejistov do situácie, v ktorej ich nechceli vidieť fanúšikovia ani samotní hráči. Stále platí, že Slováci podávajú dobré výkony a v útoku sú nebezpeční. No postup do štvrťfinále už nemajú vo vlastných rukách. Prečítajte si, prečo získali hokejisti v tabuľke po štyroch dueloch iba tri body.

1. Nezvládnuté závery
Ťažko povedať či to bol zámer trénerov, alebo to vyplynulo z hry. No pri góloch v posledných sekundách zápasov proti Kanade aj Nemecku boli na ľade hráči s vekovým priemerom 23,5 roka. Proti Kanade to bolo kvarteto Sekera, Lunter a duo 19-ročných mladíkov Liška s Fehérvárym. S Nemcami zase štvorica Marinčin, Daňo, Sukeľ a Černák. Z osmičky vymenovaných má bohaté skúsenosti s ťažkými závermi zápasov – najmä na medzinárodnom ľade – azda iba kapitán Sekera. Na druhej strane treba podotknúť, že aj vďaka takýmto nepríjemným udalostiam hokejista rastie. V budúcich rokoch, ak bude nerozhodný stav alebo budú Slováci udržiavať tesné vedenie, si súčasní mladíci s istotou spomenú na domáci šampionát 2019. A budú dôraznejší na ľade a možno aj na spoluhráčov na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.