18.05.2019, 17:20

Supertalentu Kakkovi pomáha na šampionáte aj Slovák. Čo je jeho úloha?

  • O pohodu a komfort vychádzajúcej hviezdy a jeho spoluhráčov vo fínskej reprezentácii sa stará Slovák – 42-ročný Peter Brüll.
  • Vďaka slovenským koreňom ho Fíni často využívajú na pomoc českým a slovenským športovcom ak sa významné podujatie koná vo Fínsku.
Kaapo Kakko
Zdroj: Reuters

Jedným z top hráčov úvodného týždňa majstrovstiev sveta sa stal ešte len 18-ročný supertalent svetového hokeja, Fín Kaapo Kakko. Okrem toho, že tromi gólmi zostrelil reprezentáciu Slovenska pridal ďalšie dva zásahy do siete Kanady a jeden do bránky Dánska.

So šiestimi gólmi bol včera s Rusom Jevgenijom Dadonovom najlepším kanonierom šampionátu.

​Málokto vie, že o pohodu a komfort vychádzajúcej hviezdy a jeho spoluhráčov vo fínskej reprezentácii sa stará Slovák – 42-ročný Peter Brüll.

Počas MS na Slovensku zastáva pozíciu „Team host“ pre Fínsko, čiže akéhosi sprievodcu. „Toto už je po tretíkrát, čo som s fínskou hokejovou reprezentáciou na Slovensku,“ uviedol pre HN Brüll.

Prvýkrát to bolo počas šampionátu 2011, pred dvoma rokmi Fínov sprevádzal na svetovom šampionáte do 20 rokov.

>>> Kompletný program MS v hokeji 2019
>>> S kým budú hrať Slováci - program Slovenska
>>> Program, výsledky a tabuľka skupiny A (slovenská skupina)
>>> Program, výsledky a tabuľka skupiny B
>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedie

Vo fínskom olympijskom výbore
Prvé kontakty s Fínskom mal Brüll už koncom 90. rokov, keď išiel do krajiny tisícich jazier študovať. Od roku 2003 pracoval v Slovenskom olympijskom výbore a neskôr aj pre Slovenskú lyžiarsku asociáciu.

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.