Dánsko - USAReuters

Dáni nám nepomohli. Šance Slovákov na postup sa ešte znížili

18.05.2019, 14:49
TASRTASRlmlm
Američania potvrdili úlohu veľkého favorita už v úvodnej tretine, keď strelil Dánom štyri góly.

Hokejisti USA zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase A-skupiny MS nad Dánskom vysoko 7:1 a priblížili sa k postupu do štvrťfinále. Ten už majú po tomto stretnutí z košickej vetvy istý Fíni aj Nemci.

Američania potvrdili úlohu veľkého favorita už v úvodnej tretine, keď strelil Dánom štyri góly a v podstate rozhodli o osude zápasu.

Hráči USA sa najbližšie stretnú už v nedeľu o 16.15 hod. s Nemeckom, a ak získajú aspoň dva body definitívne si zabezpečia účasť vo štvrťfinále. Dáni nastúpia po voľnom dni v nedeľu o 20.15 h proti Kanade.

Tento výsledok nepomohol slovenským hokejistom, ich šance na postup do štvrťfinále sa ešte viac znížili. Ak chceme stále živiť šancu na postup, tak večer musíme bezpodmienečne zdolať Britov a v nedeľu Nemci Američanov.

A-skupina (Košice):
Dánsko - USA 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Góly: 25. Olesen (Bau Hansen, O. Lauridsen) - 11. Vatrano (Ryan, Hanifin), 12. DeBrincat (Kane, Suter), 15. Keller (Van Riemsdyk, Suter), 19. Kreider (Hughes, Eichel), 32. DeBrincat (Kane, White), 34. Larkin (Ryan), 52. Eichel (Kane, DeBrincat). Rozhodovali: Fraňo (ČR), Kaukokari (Fín.) - Šišlo (Rus.), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 6184 divákov.
Dánsko: Nielsen - M. Lauridsen, O. Lauridsen, Lassen, Aabo Jensen, Nich. O. Larsen, Jensen, Lassen - Russel, Regin, Bödker - Storm, J. Jensen, Nick. Jensen - Bau Hansen, Madsen, Meyer - From, Jakobsen, Poulsen - Olesen
USA: Schneider - Martinez, Suter, Hanifin, Skjei, Fox, Q. Hughes, Wolanin - Kane, Larkin, DeBrincat - Kreider, Eichel, Hughes - Keller, White, van Riemsdyk - Ryan, Glendening, Vatrano

>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť

Dáni začali v úvodných minútach z ostra, mali dve dobré šance, ale Schneidera neprekonali. Ďalšie príležitosti prišli pri vylúčení DeBrincata, no potom bol už duel jasne v réžii zámorských hokejistov.

Tí udreli prvýkrát v 11. minúte, keď sa presadil po brejku 2 na 1 Ryan. Neprešlo ani 30 sekúnd a bolo už 2:0, presilovku využil DeBrincat.

Američania pridali do konca prvého dejstva ešte dva góly a rozhodli o osude zápasu. Dáni dokázali znížiť gólom Olesena, ktorý si museli rozhodcovia overiť na videu. Američania im však viac nedovolili a po góloch DeBrincata a Larkina v 32. a 34. minúte viedli už 6:1. Šance na ďalšie mali aj v tretej tretine, no do konca duelu sa presadil už len Eichel a uzavrel skóre na 7:1.

* - istý postup do štvrťfinále

01 - Modified: 2024-04-18 20:00:24 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 02 - Modified: 2024-04-18 14:47:23 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále vo veľkú výhodu 03 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 04 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky 05 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
18. apríl 2024 22:59